Naši partneři

 

Máte-li zájem o další informace, stačí kliknout na příslušné logo

 


 

Žatecko je kraj ve světě proslulý svým chmelem. Těžko říci, kdy se tu chmel začal pěstovat. Je však historicky doloženo již v 10. Století, že už tenkrát se výborný žatecký chmel vyvážel do ciziny. A dobrý chmel dělá dobré pivo.

Na nejčelnější místo mezi českými pivy, dával žatecký mok už Tadeáš Hájek z Hájku ve svém výjimečném spise “O pivě a způsobech jeho přípravy, jeho podstatě, silách a účincích”, vydané latinsky roku 1585.

Žatec byl, také diky pivu a chmelu, bohatým královským městem. Pro založení nového, nynějšího pivovaru, se žatečtí měšťané rozhodli 17. 12. 1797. Pivovar postavili na vyvýšeném ostrohu nad řekou Ohří, v místech, kde kdysi stával hrad Přemyslovců. V roce 1801, kdy začíná historie dnešního pivovaru, po dokončení úprav sklepů, uvařili Žatečtí na 840 sudů (42 000 hl) piva.

    Dnes žatecký pivovar vaří pivo klasickou tradiční technologií s pravým žateckým chmelem ve třech druzích:

Žatec Světlé

Slavný žatecký chmel a slad, vyrobený z místního ječmene, dovoluje zkušenému sládkovi uvařit typické české světlé výčepní pivo zlatisté barvy, střední plnosti s lahodnou chmelovou vůní a hořkostí, s příjemný řízem a vysokou pěnivostí. Proslulé tradiční pivo ze srdce chmelové oblasti.

Žatec Premium

Pouze v srdci kraje, proslulého pěstováním žateckého chmele a ječmene, za použití tradiční technologie je možné uvařit špičkový, světlý ležák zlatisté barvy, plné chuti a čisté vůně s výraznou chmelovou hořkostí, bohatou pěnivostí a vysokým řízem. Pivo prověřené staletími.

Žatec Export

Tradiční české pivo vždy tvořilo etalon kvality pro piva vyráběná ve světě. V současnosti proslavuje umění českých sládků pivo z kraje, kde chmel i slad dosahuje jedinečné kvality a umožňuje uvařit tento ležák s barvou zlata, výraznou chutí a nádhernou vůní. Ležák z kraje, kde je pivo doma.


 MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC
POKLADNA tel.: 415710519

 


Náš mediální partner

 

Stačí kliknout a můžete si v nich číst

Týdeník
"Žatecké noviny - do každé rodiny !"

 

 

 

 


Městská knihovna ŽATEC

nám. Svobody č.p. 52, 438 11 Žatec

 


Žatecká skupina historického šermu "Armiger"

Zabývá se  ukázkami šermířských soubojů z období gotiky a baroka
Soubor ZUŠ má ve své nabídce také komponované pořady s hudbou a tancem

 


Ž A T E Č A N K A

kapelníka Jaroslava Filípka

Kapela pochází ze světového střediska chmele, z královského města Žatec.
Hraje repertoár českých klasiků, ale také současných autorů a textařů, se kterými úzce spolupracuje.
Kapela vznikla v září 1988 a od té doby má za sebou řadu vystoupení, ale i natáčení v Českém rozhlase i České televizi. Například: Znovu na Vlachovce, Příště u Vás, POLKA FEST 96 a 97 v Českých Budějovicích. Zazářila také na velkolepé show Dechovka byla, je a bude v pražské Sazka Areně v říjnu 2006.
Dechovka často účinkuje při různých kulturních a společenských akcích (Zahrada Čech, Země živitelka, Žatecké slavnosti chmele, slavnostní otevírání nových firem, sportovní akce, estrády, plesy atd.) Kromě toho je známá např. I v Německu, Polsku, Rakousku, Belgii a Francii.
V rámci svých estrád a komponovaných pořadů si zve hosty – zpěváky a baviče známé z televizních obrazovek.

Cena za vystoupení dohodou na kontaktní adrese manažera:

Vlastimil Huttig,
Telefon: 602358535, Tel./fax: 251681149

e-mail:  [email protected]Máte-li zájem dozvědět se o městě Žatci více informací, klikněte zde:

Město ŽATEC

 


© SRPMŽ, Všechna práva vyhrazena